Този 🍅 се охранява
Нещо смешно стана тази седмица.
Минавах маршрута на Велопоход Средногорие за проверка на трасето. Apropos: супер събитие на Бегач: каране на колело по шосе от Горна Малина до Пирдоп - 55 км - за което наемаме частен влак (!) за колоездачи от София до Горна Малина, който после ви връща от Пирдоп до София. И даже все още има места за следващата събота, 4 юли.
И след село Кралиево, преди Пирдоп видях нещо, което първо си казах някой прави меме IRL, после си казах абе едва ли е това, та се върнах да снимам.
Топ нѝва с домати и краставици и боб. И стикер на 1 кол за охрана.
Та се замислих че най-вероятно българите сме измислили стикерите за охрана. Нещо което очевидно е супер fishy, но публично. Знаете, нещата които трудно се обясняват на чужденци са ми страст.
Колко ли струва охрана на нива, спрямо продукцията ѝ?
🤡 Меме на седмицата
Историческия парк на Шрьордингер. Ту го има ту - не. Сега ще е corporate venue. Искам списък с компаниите, които биха си направили тийм билдинг в Исторически парк (новата посока на развитие).
Понякога като минат избори се сещам какви идиоти са били в парламента. Спомняте ли си ВОЛЯ?
📠 Интернет новина на седмицата
- Apple вдигнаха цените на текущите продукти зависещи от RAM и SSD с 20-30% (без айфони) заради цените на паметта. Което не се е случвало никога. Ако сте на пазара на лаптопи, сега е момента да си вземете refurbished M2/M3 ULTRA със 128 RAM.
- В САЩ ИИ компаниите се надпреварват да изкарват модели, правителството се надпреварва да ги спира за проверка.
🍸 Забава
- LIDL изкарва статистика, която обслужва предимно техния наратив (че подпомагат производители), но чак е леко смешна. "България произвежда само 20% от нужното масло и телешко". Аз съм сигурен, че България произвежда и 0% от нужните банани. Също, какво значи нужно? Голяма роля играе тази дума. Колко са нужните омари в България? Колко са били нужните банани по време на соца? По същата схема: Катар произвежда само 5% от нужното агнешко, 95% се внася от Турция. Или ако трябва да изкараме до абсурд: България произвежда 35000% от нужния софтуер.
- Игра кой е вашият екип за световното. Аз съм само за САЩ и Бряг на Слоновата Кост.
- Представете си да работите това - да тренирате с ръцете си ИИ да прави неща.
💸 Какво си купих и е ОК
(Ревюта на неща, които съм ползвал + оферти)
- След 3 счупени стъклени - стоманена френска преса от Bodum. Двуслойна кана за по-дълго топло и със силиконово уплътнение на цедката. Супер е.
До плънка!
Еленко