2 min read

Този 🍅 се охранява

Този 🍅 се охранява
И ние сме дали нещо на света

Нещо смешно стана тази седмица.

Минавах маршрута на Велопоход Средногорие за проверка на трасето. Apropos: супер събитие на Бегач: каране на колело по шосе от Горна Малина до Пирдоп - 55 км - за което наемаме частен влак (!) за колоездачи от София до Горна Малина, който после ви връща от Пирдоп до София. И даже все още има места за следващата събота, 4 юли.

И след село Кралиево, преди Пирдоп видях нещо, което първо си казах някой прави меме IRL, после си казах абе едва ли е това, та се върнах да снимам.

Топ нѝва с домати и краставици и боб. И стикер на 1 кол за охрана.

Та се замислих че най-вероятно българите сме измислили стикерите за охрана. Нещо което очевидно е супер fishy, но публично. Знаете, нещата които трудно се обясняват на чужденци са ми страст.

Колко ли струва охрана на нива, спрямо продукцията ѝ?

🤡 Меме на седмицата

Историческия парк на Шрьордингер. Ту го има ту - не. Сега ще е corporate venue. Искам списък с компаниите, които биха си направили тийм билдинг в Исторически парк (новата посока на развитие).

Понякога като минат избори се сещам какви идиоти са били в парламента. Спомняте ли си ВОЛЯ?

📠 Интернет новина на седмицата

🍸 Забава

  • LIDL изкарва статистика, която обслужва предимно техния наратив (че подпомагат производители), но чак е леко смешна. "България произвежда само 20% от нужното масло и телешко". Аз съм сигурен, че България произвежда и 0% от нужните банани. Също, какво значи нужно? Голяма роля играе тази дума. Колко са нужните омари в България? Колко са били нужните банани по време на соца? По същата схема: Катар произвежда само 5% от нужното агнешко, 95% се внася от Турция. Или ако трябва да изкараме до абсурд: България произвежда 35000% от нужния софтуер.
  • Игра кой е вашият екип за световното. Аз съм само за САЩ и Бряг на Слоновата Кост.
  • Представете си да работите това - да тренирате с ръцете си ИИ да прави неща.

💸 Какво си купих и е ОК

(Ревюта на неща, които съм ползвал + оферти)

💡
Ако ви е харесалa плънката, ама моля ви, препратете на приятели да се абонират, адресът е planka.govori-internet.com и всичко е безплатно. Ако пък много ви е харесало, може да подкрепите бюлетина в Patreon. Препоръки? planka@govori-internet.com.

До плънка!
Еленко